Łukasz Konik

O mnie

Wszystko zaczęło się w Gorzowie Wielkopolskim, z którego pochodzę. Od najmłodszych lat, jak tylko mogłem dosięgnąć szafki zaglądałem mojej mamie i babci do garnków. Najbardziej podobała mi się para, która unosiła się nad gotującymi potrawami. Wtedy nie wiedziałem, że tak mi zostanie do dziś.

Zafascynowany domowymi smakami postanowiłem rozwijać się w tym kierunku, dlatego najpierw wybrałem Technikum Gastronomiczne w Gorzowie Wielkopolskim a później Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Każdy jednak wie, że to tylko teoretyczna podstawa, która musi skonfrontować się z rzeczywistością. Dlatego pracowałem w najlepszych hotelach i restauracjach w Polsce     i zagranicą zdobywając cenne doświadczenie.

Kolejnym powodem do dumy był moment gdy zostałem nadwornym kucharzem Ekstraligowego Klubu Żużlowego - Stal Gorzów. Był to nie lada sprawdzian dla moich umiejętności. To duża odpowiedzialność skomponowanie zbilansowanej a zarazem smacznej diety dla sportowców.

W 2016 otrzymałem wyróżnienie od Prezesa Agencji Rynku Rolnego za promocję polskich produktów spożywczych na arenie międzynarodowej jak i ogólnopolskiej. Obecnie jestem Szefem Kreatywnym w diecie Lightbox. Odpowiedzialny za kreowanie nowych, spektakularnych i dietetycznych potraw. Moje potrawy mogą degustować osoby z ponad 60 miast w Polsce.

Każdy kto mnie choć trochę zna, wie że poza żoną i córką, moją wielką miłością jest kuchnia molekularna. Nie wystarczy jednak sięgnąć po ciekły azot by zrozumieć sens kuchni cząsteczkowej. Dlatego swoją wiedzę poszerzam współpracując z różnymi Szefami kuchni z zagranicy, którą później w smaczny i bardzo spektakularny sposób prezentuję na warsztatach i pokazach z cyklu "Awangarda Kulinarna". Gra smaków, aromatów i zaskakujących konsystencji sprawia, że uczestnicy moich pokazów czują się jak w innym, magicznym świecie.

Nie należę do szefów kuchni, którzy zamykają się w swoim królestwie garów. Nie tylko wychodzę do swoich Gości ale prezentuję szerszej publiczności moje smakowe wariacje. Dlatego często można mnie zobaczyć w Telewizji Polskiej w programie 2 "Pytanie na śniadanie" oraz w porannym paśmie w TVP1 "Dzień dobry Polsko". Bywam również w telewizji komercyjnej jak TVN, TVN 24 oraz Polsat, gdzie niejednokrotnie przybliżam tajniki kuchni. Aktualnie jestem również Ambasadorem Miasta Gorzów Wlkp. #gorzowstadjestem

Na co dzień współpracuję również z mediami branżowymi gdzie wypowiadam się na tematy bliskie mojemu sercu, czyli kulinaria. Gotowanie, nie jest dla mnie tylko pracą. To codzienna sztuka tworzenia małych dzieł. Dzieł na miarę smakosza, którego lubię zaskakiwać pod względem wyglądu, smaku i aromatu serwowanych mu potraw.

media@lukaszkonik.pl

Media, PR

info@lukaszkonik.pl

Eventy, wydarzenia, warsztaty, pokazy kulinarne